WT10 Advantic

Bazując na doświadczeniu zdobytym przy produkcji WT9, Tadeusz Wala wraz z firmą Aerospool rozpoczął prace nad czteromiejscowym samolotem turystycznym najwyższej klasy. Po 2 latach pracy nad zagwarantowaniem pilotom tego, co najlepsze, konstruktorzy stworzyli czteromiejscowy samolot: WT10 Advantic, o sylwetce podobnej do mniejszego brata WT9 Dynamic. Advantic jest napędzany turbodoładowanym silnikiem Rotax 914 o mocy 115 KM oraz trójłopatowym śmigłem MT-Propeller. Wykorzystuje bezpieczne hydraulicznie chowane podwozie wyposażone w koła i hamulce Beringer. W pełni przeszklony kokpit Dynon lub Garmin z autopilotem zapewnia niezrównany spokój podczas latania.

Najwyższej klasy czteromiejscowy samolot turystyczny o niskich kosztach operacyjnych

Zużycie na dystansie: 0,15 l/NM
Zużycie na pasażera: 0,04 L /NM /pax
Maksymalny pułap: FL 160
Prędkość przelotowa na FL160: 330 km/h TAS (180 KTAS)
Zasięg: 1900 km
MTOW: 850 kg
Kadłub z włókna węglowego
Pasywna kewlarowa ochrona pasażerów
Dedykowane drzwi dla pasażerów z tyłu samolotu
Pojemność zbiorników paliwa: 130 litrów (Benzyna samochodowa / AVGAS 100LL)

Najtańszy samolot czteroosobowy z najlepszymi systemami bezpieczeństwa

WT10 Advantic podczas testów korkociągowych potwierdził swoją stabilność we wszystkich konfiguracjach środka ciężkości. Dodatkowo Samolot został wyposażony spadochronowy system ratunkowy dla większego bezpieczeństwa pilotów i pasażerów.

Duży komfort

Nacisk położono na komfort podróży, z dużą przestrzenią w kabinie, starannie zaprojektowaną tapicerką, wygodnymi siedzeniami oraz dodatkowymi detalami. Tylne siedzenia posiadają osobną wentylacje, gniazda USB lub własną separację audio.

Wydajny i ekonomiczny

WT10 Advantic może latać nawet 250 km/h IAS na trasach ponad 1900 km spalając przy tym 20 litrów na godzinę benzyny samochodowej.

Szeroka i wszechstronna kabina

Advantic zapewnia wyjątkową przyjemność z latania i poczucie większej swobody.  Kabina o szerokości 115 cm zapewnia dużo swobody dla podróżujących. Dodatkowo samolot jest bardzo stabilny w ciężkich warunkach atmosferycznych, co sprzyja pasażerom mniej odpornych na turbulencje.

GALERIA

Samoloty

Wybierz swój samolot

wt9 dynamic, wt9 dynamic gti, samolot ultralekki, dynamic wt9, samoloty ultralekkie
Prędkość, komfort i bezpieczeństwo

WT9 Dynamic

Skonstruowany przez polskiego inżyniera Tadeusza Walę i produkowany przez firmę Aerospool, jest jednym z najbardziej popularnych samolotów w swojej klasie. Piloci cenią go ze względu na wygodę, niezawodność oraz uniwersalność. Dynamic jest również dostępny w wersji certyfikowanej, gdzie idealnie sprawdzi się w certyfikowanych szkołach lotniczych lub aeroklubach.

WT9 Dynamic, WT9 Dynamic GTi
Najszybszy samolot ultralekki na świecie!

WT9 Dynamic GTi - Rotax 915/916

Całkowicie nowy kadłub, tylne usterzenie oraz nowy silnik o mocy 140 KM (od 2024 160 KM) sprawiły, że Dynamic stał się jednym z najszybszych samolotów ultralekkich na świecie, osiągając prędkość nawet 370 km/h TAS na trasach o długości 1800 km. Dodatkowo jest to najszybszy samolot ultralekki do holowania szybowców.

Samolot ultralekki na miarę XXI wieku

Dynamic OK Edition

Samolot, który wyznacza nowe standardy komfortu, technologii i osiągów. Nowoczesna awionika zaprojektowana wyłącznie pod ten samolot automatycznie przypomina o serwisach, a automatyczny regulator śmigła zapewnia większą przyjemność z latania bez konieczności martwienia się o parametry silnika i śmigła. Dynamic OK osiąga prędkość 250 km/h, zużywając jedynie 15 l/h benzyny 95.

WT10 Advantic
4-osobowy samolot na silniku ROTAX

WT10 Advantic

Najnowszy i ostatni projekt Tadeusza Wali pozwolił na stworzenie samolotu, który osiąga prędkość przelotową 250 km/h IAS na trasach długości 1900 km oraz pomieści 4 osoby, przy niskim zużyciu paliwa wynoszącym 20l/h. Advantic jest większym i młodszym bratem samolotu WT9 Dynamic.

Ellipse Spirit
Ultralekki Spitfire

Ellipse Spirit

Aerodynamika wzorowana na samolocie z czasów II wojny światowej oraz nowoczesna technologia produkcyjna pozwoliły na stworzenie samolotu o wyjątkowym kształcie, zdolnego osiągać prędkość 350 km/h TAS i pokonywać trasy o zasięgu 1850 km przy maksymalnej masie wynoszącej 600 kg.